Kaşlar insanın yüz ifadesini oluştururken en fazla kullandığı aksesuarlardır. Yaş ile bağlantısı olmadan da birçok insanın karşılaşabileceği kaş dökülmesi önemli bir sorun haline gelebilmektedir. Kaş ekimi işlemi ile en doğal ve en kalıcı çözüm elde edilir. Bu işlem için kaşlara ekilecek saç kökleri yine saç ekimi işlemindeki gibi ense bölgesinden toplanarak ekilir.

Kaşlarda Yaşanılan Dökülmenin Sebepleri


-Kaş makyajı ve fazla kaş aldırma
-Yetersiz ve dengesiz beslenme
-Tiroid yetmezliği
-Saç kıran
-Çarpma ve yaralanmalar
-Kullanılan ilaçlar

Kaş Ekimi İşlemi Öncesi


Kaş ekimi işleminden önce alanında uzmanlaşmış Plushairclinic ekip uzmanı Zelal Sağlam açısal olarak kişiye en uygun ve en doğal görünümlü kaş şeklini belirler. Ekim yapılacak alana, verilecek şekil çok önemlidir.Çünkü kaş ekimi,saç ekimi işlemine göre çok daha detaylı ve çok daha fazla uzmanlık gerektiren bir işlemdir.Kişinin saçlarının yoğunluğuna göre kaşlarının orantılı olması gerekmekte ve açıları doğal olmalıdır.


Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?


Kişinin de fikri alınarak, kaşların tip ve konumu konusunda karar kılınır.Kalın kaşlar veya ince yaylı kaşlar gibi tiplere sahip olmak isteyen kişilerin beklentileri karşılanır.
Kaş ekimi işlemi 2-3 saat sürmektedir.
Ekim yapılacak kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlar kullanılarak uyuşturulur.Kaş yapısına uygun olan saç kökleri donör alandan(enseden) toplanır. Fazla bekletilmeden 0.6mm çapındaki iğneler ile ciltte kesi ve iz oluşturmadan ekilir.Kaş ekiminde,saç ekimine göre köklerin daha fazla açıya sahip olduğu bilinir.Bu da kaş ekiminde ekilecek köklerin açısının önemini belirtir.
Kaş ekiminde kullanılacak teknik kişinin kaş durumuna göre değişmektedir.Genellikle FUE yöntemi ile başarılı sonuçlar alınır.

Kaş Ekimi İşlemi Sonrası


Kaş ekimi işleminden 3 ay sonra ekilen kökler çıkmaya başlayacaktır.Çıkmaya başlayan köklerde dökülme görülür.Kaşların tam olarak doğal görünümü 7-9 ay sürmektedir.
Kaş ekimi işlemi kalıcı ve doğal çözümdür diğer işlemler gibi tekrar tekrar seans gerektirmez.

Yara Yanık ve Dikiş İzlerine Kaş Ekimi


Çoğu zaman çoçukluktan kalma veya bir kaza sebebi ile kaşlarda bu durumlar görülmektedir.Bu gibi durumlarda da kaş ekimi yapılıp estetik bir görünüm kazandırılabilinir.