1-)Saç ekimi operasyonu ne kadar sürer?

 Saç ekimi operasyonu kişinin ihtiyacı olan saç kökü sayısına bağlı olarak, saç ekimine karar verilmesi,  gereken planlamaların yapılması, saç ekiminde kullanılan tekniğe göre herkeste farklı sürelerde  gerçekleşir. Normal olarak Fue tekniği ile yapılan seanslar 4-6 saat arasında sürmektedir.

2-)Ağrılı veya acılı bir işlem midir?

Saç ekimi işlemi gelişen teknolojiyle ve kullanılan yöntemlerle birlikte ağrı veya acı olmadan yapılabilinen bir işlem olmuştur. Hem saç köklerinin alındığı donör saha, hem de saç köklerinin nakil edildiği alana lokal anestezi yapıldığı için, ayrıca kesi yapılmadığı için saç ekimi ağrı veya acılı bir işlem olmaktan çıkmıştır.

3-)Saç ekimi operasyonundan sonra hastanede kalmak gerekir mi?

Saç ekimi işleminden sonra hastanede kalmaya gerek yoktur. Genellikle hastalar saç ekimi işleminden hemen sonra sosyal hayatlarına dönebilir.

4-)Ekilen saçlar daha sonra dökülür mü?

Saç ekimi operasyonunda ekilen saçlar dökülmez. Çünkü saç ekimi operasyonunda ekilmek için toplanan kökler, fizyolojik olarak dökülme özelliği bulunmayan bölgeden, donör alandan(iki kulak arası enseden) alınan köklerdir. Bu yüzden ekilen saçlar dökülmez.

5-)Saçları tıraş etmeden saç ekimi mümkün müdür?

 Hastanın saç yapısı uygun ise DHI yöntemi ile tıraşsız saç ekimi mümkündür.

6-)Saçlar neden dökülür?

Hormon etkisi,kullanılan ilaçlar,genetik etkisi,triod etkisi,dengesiz beslenme vb.

7-)Saç ekimi işlemi için kaç gün ayırmalıyım?

Saç ekimi operasyonu 1.gün tamamlanmaktadır.Ertesi gün pansuman yapılır.3.gün ise saçlar yıkanır ve nasıl saçların yıkanması gerektiğl gösterilir. Sonuç olarak saç ekimi işlemi için 3 gün ayırmanız yeterli olacaktır.

8-)Saç ekimi dışında başka bir yöntem var mıdır?

Protez,peruk,similasyon saç gibi yöntemler vardır. Fakat bu yöntemlerin içerisinde kalıcı olan, en sağlıklı ve en doğal görünüm elde edilecek yöntem saç ekimidir.9-)Ekilen saçlar nasıl ve ne zaman çıkar?

Saç ekimi operasyonun ardından 2 ay süre içerisinde  ekilen saçlar dökülebilir.Bu durum hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir.Çünkü kişinin fizyolojik yapısıyla alakalıdır.Dökülme olsa dahi endişe edilecek bir durum yoktur.Bu süreç normaldir.Dökülme sürecinden sonra ekilen saçlar ortalama olarak 3. ayında çıkmaya başlayacaktır.6.ayda ise ekilen saçların %75 olarak gözle görülecek şekilde çıkması beklenmektedir.Ekilen saçlar ayda 1-1.5 cm uzamaktadır.Saç ekimi operasyonunun 1.yılında ekilen saçların %100 ü çıkmış olacaktır.


10-)Saç ekimi operasyonu için mevsim önemli midir?

Her mevsim saç ekimi işlemi yapılır.Ancak hastalar yaz aylarında yapılan saç ekimi işleminde direk olarak güneşten korunmalıdırlar.